KLICTRAVEL.CZ > Strážné

Strážné - Krkonoše

Počet lanovek/vleků0/4
Přepravní kapacita3 500 os./hod.
Celková délka tratí1,85 km
Zasněžování0,8 km
Nadmořská výška690-800 m
Obtížnost tratíMRB

Toto horské rekreační středisko leží na území Krkonošského národního parku v mělkém sedle mezi Herlíkovickým Žalým a Strážnou hůrou. K osadě patří množství samot na okolních kopcích, např. Hříbecí Boudy nebo Šestidomí.
Strážné bylo založeno v 17. století hrabětem z Pomořan. Leželo na staré Slezské stezce, která vedla přes Krkonoše. Její zbytek, tak zvaná "Kamenná cesta" z Hořejšího Vrchlabí, stále existuje. U Hříběcích Bud je ložisko vápence, který se tady v minulosti těžil jako dekorační kámen, tzv. krkonošský mramor.
Strážné nabízí během celého roku mnoho zajímavých aktivit. Je ideálním výchozím bodem pro pěší i cykloturistiku. Křižují se tady tři turistické trasy vedoucí na hřebeny Krkonoš a do Špindlerova mlýna. Přímo v obci můžete využít hřiště na malou kopanou nebo tenisové kurty pod širým nebem. Pro děti jsou tady krásná dětská hřiště s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami a dalšími atrakcemi. V blízkosti hřiště je hladká asfaltová plocha, která je vhodná pro jízdu na koloběžce a kolečkových bruslích. V zimě jsou tady připravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, a to i s umělým osvětlením. Ideální podmínky jsou tady jak pro sjezdové lyžování tak i snowboarding. Pro běžkaře jsou připraveny upravené běžecké tratě.


 
NOVINKAChata České spořitelny  - Strážné

Chata České spořitelny

Chata České spořitelny leží v nadmořské výšce 1.240 m a nachází se ve střední části Krkonoš - ve významné horské rekreační oblasti – v prostoru zvaném Zadní Rennerovky, přibližně 7 km od Strážného u Vrchlabí.   Chata České spořitelny nabízí... [ více ]

 

Sněhové podmínky - Strážné

MístoSníh/novýTyp sněhuTeplotaPočasíPodmínky
Strážné30/0 cmvlhký5 °Cjasno provoz So-Ne
  • Provoz vleku: 09:00-16:30
  • Počet (lanovky/vleky): 0/1
"Poslední lyžování o Velikonočních prázdninách 9. - 13.4.2009, na vleku Kotva. Děti ZDARMA a dospělí za dětské ceny. "